گوش دادن به اخبار و پادکست برای یادگیری آیلتس

بسیاری از افراد به دنبال آسانترین و کم هزینه ترین روش های یادگیری آیلتس هستند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن و با تلاش متوسط بتوانند موفق به اخذ مدرک زبان آیلتس با بند اسکور قابل قبول شوند. در این بخش سعی داریم شما را با یکی از موثرترین روش های خودآموز زبان آیلتس آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

گوش دادن به اخبار و پادکست برای یادگیری آیلتس

گوش دادن به اخبار و پادکست برای یادگیری آیلتس

یادگیری آیلتس از جمله ضروریات زندگی و تحصیل در کشورهای توسعه یافته است. به جرأت می توان گفت که آمادگی برای آیلتس یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین قدم های مورد نیاز برای کسب ورود به کشورهای پیشرفته است.

هر داوطلب مهاجرت تحصیلی و شغلی حتی از بهترین رزومه تحصیلی و شغلی برخوردار باشد، بایستی برای یادگیری آیلتس اقدام کند و بتواند با راهنمایی اساتید مجرب و با پیشرفت شخصی مهارت این مرحله را کسب کند و زندگی بی نظیری را در کشورهای توسعه یافته تجربه کند.

در این آشفته بازار آموزش زبان انگلیسی بدون شک بسیاری از افراد دچار سردرگمی می شوند و حتی برای شروع خود را در میان انبوهی از کتاب ها، نرم افزارهای آموزشی و کلاس های زبان خارجه می یابند که مطمئنا بسیاری از آنها برای شروع این مرحله مهم اضافی هستند و در نهایت باعث دلسرد شدن داوطلب از ادامه راه می شوند.

براساس پژوهش زبان شناسان بسیاری در تمامی دنیا، علم به این نتیجه رسیده است که در بین تمامی مهارت های ادراکی، شنوایی و بینایی، مهارت گوش دادن مهم ترین تاثیر را در یادگیری زبان دارد.

برای اثبات این قضیه کافی است به فکر یادگیری زبان مادری خود بیافتید که این زبان مهم را تنها با شنیدن کلمات از والدین و بزرگسالان توانستید به بهترین وجه ممکن یاد گرفته و ادا کنید. این حقیقت در یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان بیگانه دیگری مستثنی نیست.

تاثیر گوش دادن به اخبار و پادکست در یادگیری آیلتس

تاثیر گوش دادن به اخبار و پادکست در یادگیری آیلتس

مطمئنا تا به اینجا اهمیت قوه شنوایی و عادت آن به شنیدن زبان انگلیسی برای یادگیری بهتر را درک کرده اید. بهتر است بدانید برای تقویت این قوه راه های بسیار و البته لذت بخشی وجود دارد که حتی می تواند فرد را به اخذ مدرک آیلتس علاقه مند کرده و مصمم سازد.

در کنار فیلم ها و سریال های زبان انگلیسی که به راحتی در موضوعات گوناگون در حال پخش هستند و می توانند در کنار سرگرمی، جنبه آموزشی نیز داشته باشند، اخبارهای زبان انگلیسی یکی از بهترین منابع رایگان یادگیری زبان هستند.

اخبارهای امروزی به زبان اصلی در هر جای دنیا پخش می شوند تا افراد را بتوانند از وضعیت کره زمین آگاه سازند و شرایط زندگی را در کشورها نمایش دهند، بنابراین علاوه بر آشنایی با لهجه های گوناگون بریتانیایی، آمریکایی، استرالیایی و نیوزلندی می توانند شما را از اوضاع جهان آگاه کنند و به طور خودکار بر قوه شنوایی شما تاثیر بگذارند.

البته اخبار پخش از رادیو دارای نقصی هستند که باعث می گردد داوطلبان تمایل زیادی به گوش دادن به اخبار نشان ندهند. این نقص در مورد موضوعات خسته کننده مورد بحث و عدم وجود زیرنویس فارسی یا انگلیسی برای زبان آموزان است.

برای پوشش این عیب پادکست ها بهترین گزینه ممکن برای تقویت قوه شنوایی و یادگیری ساختارهای دستور زبانی انگلیسی است، زیرا این منابع آموزشی بی نظیر در کنار مهیج بودن دارای زیرنویس های انگلیسی هستند که باعث آشنا ساختن افراد به گرامر زبان انگلیسی می شوند.

معرفی پادکست های آموزشی یادگیری آیلتس

معرفی پادکست های آموزشی یادگیری آیلتس

پادکست های آموزشی یادگیری آیلتس از اولین منابع بسیار سودمند برای یادگیری زبان انگلیسی جهت شرکت در آزمون بین المللی محسوب می شوند. قابل توجه است که مهارت لیسنینگ اولین مهارت مورد ارزیابی در آزمون آیلتس است که تاثیر باور نکردنی در ارائه خوب مهارت های دیگر دارد.

بسیار پیش آمده است که داوطلبان با شکست در این مرحله و اشتباهات متعدد در ادامه راه با مشکل روبرو شده اند. از سوی دیگر مهارت لیسنینگ از جمله مهارت های دریافت کننده است؛ بدین منظور که با مراجعه به کلاس های بهترین اساتید نیز نخواهید توانست این مهارت را بدون تکرار و تنوع شنوایی بیاموزید.

در حقیقت این مهارت نیازی به حضور در کلاس و خسته کردن خود با کتاب ها ندارد. این مهارت را به آسانی می توان به طور روزانه با اختصاص وقت به گوش دادن به پادکست های آموزشی در یک دوره دو یا سه ماهه تقویت کرد.

سپس در نهایت داوطلب می تواند با یادگیری چند تکنیک ساده در مهارت اول آزمون بین المللی بهترین نمره را کسب کند. پادکست های آموزشی اختصاصی آیلتس بهترین گزینه ممکن برای یادگیری آیلتس می باشند که به طور خصوصی با ارائه زیرنویس های مختلف برای افراد در تمامی سطوح تولید شده اند.

این پادکست های آموزشی رنج وسیعی از موضوعات مختلف جالب و بحث برانگیز را پوشش می دهند و حتی می توانند فرد را به فکر درباره هستی و علوم مختلف وادار کنند و از سوی دیگر مهارت اسپیکینگ فرد را به چالش بکشند.

زبان آموز می تواند با شنیدن پادکست های مختلف و با یادگیری چند اصطلاح و لغت کاربردی از آن، مکالمه ای برای خود ترتیب دهد و در مورد جنبه های مورد بحث در پادکست صحبت کند. این کار می تواند به تنهایی انجام شده یا یک مکالمه دو نفره باشد.

معرفی 5 پادکست و نحوه استفاده از آنها

امروزه منابع تحقیقاتی بسیاری در حال ساخت و نشر انواع پادکست های آموزشی صوتی و تصویری هستند تا بتوانند گام مهمی در آگاهی و آموزش افراد در سراسر دنیا بردارند.

در ادامه لیست کامل ترین پادکست های آموزشی زبان انگلیسی را که در فرایند یادگیری آیلتس بسیار مورد استفاده قرار گرفته و مورد قبول اغلب اساتید مجرب در حیطه آموزش زبان انگلیسی هستند را معرفی می نماییم.

1. مشهورترین پادکست های تصویری و صوتی TED با ارائه سخنرانان و محققان مطرح دنیا:

تمامی زبان آموزان زبان انگلیسی در سطح عمومی، آیلتس و یا حتی تافل نام ویدیوهای TED را بسیار شنیده اند و با اعجاز آنها آشنایی دارند. TED بدون شک یکی از کامل ترین و متنوع ترین دسته بندی موضوعی را دارد که می تواند برای افراد بسیار جالب باشد.

تمامی فایل های تصویری دارای زیرنویس انگلیسی بوده و تمامی فایل های صوتی دارای متن پادکست می باشند که نیاز داوطلب به دیکشنری را به حداقل می رسانند. از سوی دیگر اغلب این پادکست های آموزشی توسط علاقه مندان به زبان آموزی به فارسی ترجمه شده اند و برای اخذ مدرک آیلتس بسیار کاربردی هستند.

2. پادکست های آموزش زبان بین المللی انگلیسی Englishclass101.com:

بسیاری از داوطلبان به دنبال پادکست هایی هستند که قالب کلاس را داشته و محتوای درس مانند داشته باشد. این سایت دارای پادکست های صوتی و تصویری است که حاوی مطالب کلاسی و محتوای کتابی است و برای یادگیری مکرر و پیوسته وار بهترین گزینه می باشد.

برای استفاده از پادکست های آموزشی این وبسایت بایستی در آن عضو شوید و بنابر نوع عضویت تان می توانید از امکانات مختلف آن استفاده کنید.

3. پادکست های تخصصی آیلتس IELTSpodcast.com:

اگر در حال آماده شدن برای اخذ مدرک زبان آیلتس هستید بهتر است از این سایت استفاده کنید. زیرا پادکست های ساخته شده در این سایت شباهت نزدیکی به اصطلاحات و آزمون های موجود در زبان اصلی دارد و بهتر می تواند شما را برای مهارت لیسنینگ آماده کند.

از سوی دیگر اگر از جمله خودآموزان هستید که وقت و هزینه شرکت در کلاس های یادگیری را ندارید، مراجعه به این وبسایت برای شما حیاتی است.

زیرا در این وبسایت در طی پادکست های مختلف، تکنیک های پاسخگویی به سوالات مختلف آزمون را یاد می گیرید و بهتر می توانید در آزمون اصلی نمره بالایی کسب کنید. گوش دادن به چند پادکست این سایت به طور روزانه را فراموش نکنید.

4. پادکست های انگلیسی عمومی PODCASTENGLISH.com:

این وبسایت مخصوص افراد با سطح مبتدی و متوسط است. این وبسایت دارای رنج گوناگونی موضوعی است که بهترین گزینه برای آموزش پایه و متوسط می باشد.

در این وبسایت انیمیشن های مختلفی در حیطه آموزش زبان انگلیسی می باشد که حتی می تواند برای کودکان نیز موثر باشد. مانند وبسایت های دیگر، این سایت آموزشی نیز نیاز به عضویت دارد و در صورت انتخاب عضویت پیشرفته می توانید از مجموعه آموزشی پیشرفته زبان انگلیسی برخوردار شوید.

5. پادکست های کوتاه و کاربردی زبان انگلیسی Downtobusinessenglish.com:

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که در کنار استفاده از منابع آموزشی لیسنینگ بتوانند مهارت اسپیکینگ خود را نیز تقویت کنند.

اگر در این دسته قرار دارید، این وبسایت بهترین منبع برای یادگیری مکالمات روزمره در حیطه زندگی شخصی، خانوادگی، روابط دوستانه و مسائل شغلی است و برای کسانی که به دنبال نقطه شروع جهت تقویت مهارت اسپیکینگ هستند، یک انتخاب عالی است.

پادکست ها ارائه شده توسط این وبسایت محبوب کوتاه و کاربردی هستند و برای کسانی که در کنار مشغله زیاد خود به فکر یادگیری زبان عمومی هستند، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

اخبار انگلیسی زبان و یادگرفتن زبان محاوره ای

اخبار انگلیسی زبان و یادگرفتن زبان محاوره ای

پیشتر ذکر گردید که منابع خبری از جمله مهم ترین منابع یادگیری آیلتس به شمار می آیند. دلیل اصلی این امر پخش لهجه های گوناگون از شبکه های خبری است که عادت دادن گوش به لهجه های مختلف می تواند در گذراندن موثر آزمون مهارت اول آیلتس اثربخش باشد.

در بین داوطلبان حوزه آیلتس، لهجه بریتیش از جمله سخت ترین لهجه هایی است که مهارت شنوایی را به چالش می کشد و باعث می شود زبان آموزان دچار کسر امتیاز زیادی شوند.

از دیگر لهجه های رایج در آزمون زبان آیلتس می توان به لهجه آمریکایی، اسکاتلندی، نیوزلندی و استرالیایی اشاره کرد که تقریبا در هر پارت آزمون لیسنینگ آیلتس می توان این لهجه ها را شنید.

اغلب بخش های اخبار دارای گزارش های روزانه هستند که در آنها مردم عادی در حال گفتگو با خبرنگاران، مجریان و یا با یکدیگر هستند و در نتیجه از اصطلاحات عامیانه و تلفظ های محلی برای ادای کلمات استفاده می کنند. برای تقویت اسپیکینگ به صورت محاوره ای گوش دادن به این بخش و سعی در تکرار بعضی کلمات و جملات می تواند بسیار کاربردی باشد.

وقت تلف شده در راه و ترافیک را پادکست گوش دهیم

وقت تلف شده در راه و ترافیک را پادکست گوش دهیم

خیلی از افرادی که به دنبال اخذ مدرک آیلتس هستند، ممکن است فکر مهاجرت و تحصیل و کار در کشورهای دیگر در طی مدت زمانی کوتاهی برای آنها ایجاد شده باشد و در نتیجه از عدم زمان کافی برای آموزش در این حیطه برخوردار هستند.

بسیاری از زبان آموزان درگیر زندگی روزانه خود هستند و به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی نمی توانند به طور کلی کار و زندگی خود را تعطیل کنند و صرفا بر روی آیلتس سرمایه گذاری کنند. بسیاری در شغل خود باقی مانده و تنها کمی از وقت خود را به یادگیری اختصاص می دهند. بسیاری دیگر دارای فرزند هستند و مسئولیت های دیگری برعهده دارند.

اما نکته خوب دریافتی بودن مهارت شنوایی در این است که از وقت های مرده می توان برای یادگیری زبان استفاده کرد. وقت های تلف شده ای همچون مسیر رفت و آمد به سرکار، وقت ناهار و آشپزی، تمیز کردن منزل، پشت چراغ قرمز ماندن یک زمان بسیار عالی برای گوش دادن به یک پادکست آموزشی و یا یک موزیک خارجی است تا بتوان از آن وقت در جهت بهتری بهره برد.

به دلیل وجود اپلیکیشن های پادکست های آموزشی بسیار متنوع در گوشی های هوشمند می توانید براحتی به منبع عظیمی از داده های آموزشی دسترسی پیدا کنید. فراموش نکنید گوش دادن روزانه به یک پادکست پنج دقیقه ای اثر باور نکردنی در توسعه سطح زبان شما در یک ماه خواهد داشت.

گوش دادن یا شنیدن برای یادگیری آیلتس

گوش دادن یا شنیدن برای یادگیری آیلتس

شنیدن اصوات زبان بیگانه باعث تاثیراتی در مغز می شود که شما از این اثرات لحظه ای آگاه نیستید. گوش دادن مکرر به زبان انگلیسی بدون آنکه شما آشنایی کاملی به آن زبان داشته باشید، برای تقویت تمامی چهار مهارت لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ بسیار موثر است.

زیرا این اصوات در ضمیر ناخودآگاه فرد نهادینه می شود و سبب می گردد به الگوریتم های جدید زبانی واکنش نشان دهد. این پروسه باعث می گردد فرد نسبت به زبان انگلیسی احساس بیگانگی نکند و در طولانی مدت نسبت به ساختارهای گرامری واکنش نشان دهد و از آنها برای صحبت کردن الگوبرداری کند.

در نتیجه در صورت تکرار این امر، علاوه بر پیشرفت در حوزه شنوایی، فرد سعی می کند در حوزه کلامی نیز از کلمات و جملات هر چند ساده و محاوره ای استفاده کند و بتواند نقش صحیح کلمه گذاری در جمله را بیاموزد.

عادت کردن گوش به تنهایی کافی است؟

اگر درگیر فرایند آموزش زبان انگلیسی برای آیلتس یا هر آزمون بین المللی دیگری از قبیل تافل باشید، خواهید دانست که هر چهار مهارت مورد ارزیابی در آزمون آیلتس به یکدیگر پیوسته هستند و در نهایت همه آنها تحت تاثیر مهارت شنوایی هستند.

البته شنیدن به تنهایی کافی نیست زیرا شنیدن و خواندن جزو مهارت های درک مطلبی و دریافتی می باشند که داده های جدید به مغز ارسال می شوند. اگر فرد چنانچه نتواند مهارت تولیدی از قبیل نوشتن و حرف زدن را تقویت کند، داده های دریافتی به خودی خود فراموش خواهند شد.

بنابراین برای به ثمر نشستن تلاش هایتان در زمینه اخذ مدرک آیلتس، همواره هر چهار مهارت را در راستای هم به پیش ببرید. یکی از مثمر ثمرترین روش های یادگیری آیلتس، یادگیری روزانه یک مهارت دریافتی در کنار یک مهارت تولیدی به صورت تخصصی است.

برای مثال در یک روز بایستی از آزمون های شنیداری مدرک آیلتس تست زده و سپس در کنار آن سعی کنید در راستای مهارت اسپیکینگ کار کنید. یا حتی بهتر است خود را وادار کنید در حد چند جمله در مورد آنچه که شنیده اید صحبت کنید.

تاثیر ضبط کردن صدای خود و گوش دادن به آن

تاثیر ضبط کردن صدای خود و گوش دادن به آن

به دلیل تخصصی بودن مدرک آیلتس، بسیاری از افراد به دنبال شریکی برای ارتقای مهارت اسپیکینگ خود می گردند ولی به دلایلی از قبیل عدم هم سطحی، مشغله کاری و زمانی، عدم دسترسی به کلاس های زبان و شرکت در کلاس های پر هزینه، عدم نزدیکی به زبان آموزان آیلتس از این منظور باز می مانند.

اما بهتر است بدانید که شریکی بهتر از خودتان برای تقویت این مهارت نخواهید یافت و با خود تمرینی بهترین نتیجه را خواهید گرفت. برای این امر کافی است که ابتدا موضوعی برای بحث بیابید که سوالات مکالمه آیلتس در چند سال اخیر بهترین گزینه است، سپس با یادگیری لغات تخصصی و چند اصطلاح عامیانه بتوانید در حد چند دقیقه برای خود صحبت کنید.

بهترین کار ضبط کردن صدایتان است. می توانید بارها به صدای خود گوش دهید و سعی در بهتر کردن جملات خود داشته باشید.

برای بهتر کردن سطح مهارت خود کافی است که صدای ضبط شده تان را برای اساتید مجربی بفرستید و از آنها بخواهید که ساختار جملاتتان را بررسی کنند و شما را برای سطح بهتر راهنمایی کنند.

اغلب مکالمات مورد ارزیابی در آزمون آیلتس نیازی به جملات ساختاری پیچیده یا سرعت بالا در گویش ندارند بلکه برای کسب بالاترین نمره بهتر است فرد ساده و بدون تلفظ غلط، کلمات را ادا کند و استفاده از چند اصطلاح ساده اما کاربردی می تواند بسیار کارساز باشد.

جمع بندی

در نهایت می توان این چنین نتیجه گیری کرد که قوه شنوایی و تقویت مهارت لیسنینگ گام مهمی در یادگیری آیلتس دارد. تمامی زبان آموزان بایستی تقویت مهارت شنیدن را برای اخذ مدرک آیلتس جدی بگیرند و برای این امر، پادکست های آموزشی و کانال های خبری گوناگون بهترین و سرگرم کننده ترین منبع هستند که می توانند علاوه بر جنبه سرگرمی، کارکرد آموزشی داشته باشند و اخذ مدرک آیلتس را سهل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتبــاط
با مـا
شما
نام
شما
ایمیل
شما
شماره تماس
شما
پیغام
ارســال پیـغــام