هزینه آزمون آیلتس در سال 1399 به ریال و دلار چقدر است

هزینه آزمون آیلتس توسط سازمان سنجش و به دلار اعلام می شود. تمامی مراکز مجاز برگزاری آیلتس مکلف هستند با مبلغ اعلام شده سازمان سنجش نسبت به برگزاری آزمون اقدام نمایند. بسیاری برای شرکت در آزمون آیلتس به کشور های همسایه مراجعه می نمایند. هزینه آزمون آیلتس در کشور ترکیه 900 لیر  و گرجستان در حدود 160 دلار است که در مقایسه با سایر کشور های همسایه کمتر است.

هزینه آزمون آیلتس در سال 99 به ریال و دلار چقدر است ؟

هزینه آزمون آیلتس در سال 99 به ریال و دلار چقدر است ؟

یکی از اصلی ترین سوالات در خصوص هزینه آزمون آیلتس می باشد. قیمت این آزمون بین المللی به دلار آمریکا اعلام می شود و قیمت اعلام شده برای آن در سال 99، 250 دلار آمریکا می باشد.

لازم به ذکر است که طبق مصوبه هیئت وزیران و بخشنامه بانک مرکزی، ارز نیمایی شامل این آزمون بین المللی نمی شود و قیمت آن به نرخ ارز در بازار محاسبه می شود. همچنین این قیمت شامل 15% مالیات بر آزمون های بین المللی می باشد.

در نهایت قیمت اعلام شده برای این آزمون در سال 99 توسط سازمان سنجش، 30500000 ریال معادل سه میلیون و پنجاه هزار تومان اعلام و به مراکز معتبر برگزاری آیلتس ابلاغ شده است.

توجه به این نکته کلی لازم است که قیمت این آزمون بین المللی در ایران به صورت علی الحساب اعلام می شود و با تغییر و نوسان مبلغ ارز در بازار، قیمت به هنگام برگزاری محاسبه و ممکن است لازم باشد تا شرکت کنندگان هزینه ما به التفاوت را پرداخت نمایند. هزینه آزمون آیلتس در تمامی شهر های ایران یکسان است.

چرا آزمون آیلتس

چرا آزمون آیلتس

معمولا بسیاری از افراد پس از دیدن هزینه آزمون آیلتس این سوال برایشان پیش می آید که شرکت در آزمون آیلتس چه اهمیتی دارد و چرا باید در میان آزمون های مختلف در این آزمون شرکت کنند.

البته توجه کنید قیمت اعلام شده صرفا هزینه اعلام شده برای برگزاری آزمون است و ممکن است لازم باشد برای کسب آمادگی شرکت در این آزمون، در کلاس های مختلفی شرکت نموده و منابع مختلفی را تهیه نمایید. نکته اول این است که در بسیاری از مواقع از جمله مهاجرت برای کار یا تحصیل شما نیاز به اثبات توانایی خود در زمینه زبان انگلیسی هستید.

آزمون های زبان معتبری به این منظور طراحی شده اند که آیلتس یکی از این آزمون هاست. حتی ممکن است شما برای تصاحب یک موقعیت شغلی در ایران و اثبات توانایی های خود به زبان انگلیسی، نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان داشته باشید. در صورتی که سطح زبان شما خوب است و می خواهید زبان تدریس کنید باز هم به یک مدرک معتبر نیاز دارید که آیلتس یکی از این مدارک است

و اما سوال دوم:

چرا باید از میان آزمون های معتبر بین المللی ، آیلتس را انتخاب کنیم؟
آیلتس یک آزمون زبان بین المللی معتبر است و مدرک آن در مراکز متعدد و در بسیاری از کشور ها مورد تایید است.

بیش از 9000 مرکز علمی و دانشگاهی مدرک آیلتس را معتبر می دانند و می توانید برای اخذ پذیرش ویزای تحصیلی از طریق این موسسات، مدرک آزمون آیلتس ارائه نمایید. اگر در این آمار مراکز کاری را نیز در نظر بگیرید خواهید دید که این آزمون واقعا در سطح جهان معتبر است.

نکته دیگر این است که بسته به این که هدف شما از داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی، تحصیل باشد یا کار می توانید در آزمون آیلتس مختص خود شرکت کنید. اغلب موسسات علمی و کارفرما ها نمره بالای 6 را در این آزمون ، به معنای تسلط خوب شما به زبان انگلیسی می دانند.

اگر قصد گرفتن اقامت کشور انگلیس را داشته باشید می توانید آیلتس لایف اسکیلز را شرکت نمایید که البته نتیجه آن به صورت قبول یا مردود اعلام می شود.

آخرین هزینه آزمون آیلتس در ایران

آخرین هزینه آزمون آیلتس اعلام شده به مراکز مجاز برگزار کننده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان سازمان ناظر بر برگزاری آزمون های بین المللی در ایران، برای سال 99 ،  30500000 ریال سه میلیون و پنجاه هزار تومان بوده است که در مقایسه با سال گذشته در حدود 255 هزار تومان افزایش داشته است.

طبق اعلام سازمان سنجش، این هزینه علی الحساب بوده و با نوسان ارز تغییر می کند. همچنین اعلام شده است در صورت کاهش نرخ ارز تا روز صدور کارنامه، مراکز و موسسات برگزارکننده موظف به عودت ما به التفاوت به حساب شرکت کنندگان می باشند.

اولین آزمون های سال 99، با قیمت اعلام شده خرداد ماه برگزار شد. آزمون های آیلتس تا آخر اردیبهشت ماه سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا، لغو شده بود و از خرداد ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

در حال حاضر، با وجود افزایش نرخ ارز در اواخر خرداد و اوایل تیر ماه سال 99، هزینه ی گفته شده تغییر نکرده و مبلغ جدیدی از طرف سازمان سنجش اعلام نشده است.

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

سازمان سنجش آموزش کشور، ناظر بر برگزاری آزمون آیلتس در ایران است و هزینه آزمون آیلتس توسط این سازمان تعیین و به مراکز مجاز برگزار کننده اعلام می شود. برخی موسسات مجوز لازم را از سازمان سنجش جهت برگزاری آزمون بین المللی آیلتس در ایران اخذ نموده اند.

فهرستی از این موسسات در سایت سازمان سنجش اعلام شده است. آدرس، شماره تماس و آدرس سایت هر یک از این موسسات در سایت سامانه سنجش به آدرس http://sanjesh.org/ درج شده است. شهر محل فعالیت موسسات با یکدیگر متفاوت است و آزمون توسط این موسسات ضرورتا در زمان یکسانی برگزار نمی شود.

بنابراین شما می توانید بر اساس محل زندگی خود و همچنین زمان مورد نظر خود برای شرکت در آزمون، یکی از مراکز مجاز را انتخاب کنید. معمولا پیشنهاد می شود زمان شرکت در آزمون را به نحوی انتخاب کنید که در صورت عدم کسب نمره قابل قبول زمان تکرار آزمون را داشته باشید.

بهتر است هر چه سریعتر موسسه مورد نظر خود را انتخاب و برای شرکت در آزمون اقدام کنید چرا که تعداد آزمون ها در ایران محدود است و ممکن است ظرفیت آزمون مورد نظر شما تکمیل شده باشد.

تفاوت مراکز معتبر برگزاری آزمون آیلتس

مراکز برگزاری آزمون آیلتس از نظر کیفیت برگزاری آزمون از جمله کیفیت پخش صدا، نوع لهجه برگزار کنندگان آزمون، نمره دهی در بخش گفتار و نوشتار، سرعت در اعلام نتایج با یکدیگر تفاوت دارند. همچنین نوع خدمات و برخورد کارکنان موسسات با یکدیگر متفاوت است.

هر چند هزینه آزمون آیلتس توسط سازمان سنجش اعلام شده و برای تمامی مراکز ثابت است، هزینه موسسات برای سایر خدمات از جمله آزمون های آزمایشی، خدمات مشاوره، ارائه منابع ، دوره های آموزش قبل از آزمون و … با یکدیگر متفاوت است. برخی موسسات خدمات رایگان بیشتری را در مقایسه با دیگر موسسات برای متقاضیان شرکت در آزمون ارائه می نمایند.

Offsite  یا مرکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس چه تفاوت هایی دارند؟

با توجه به اینکه مراکز مادر برگزار کننده آزمون آیلتس در ایران تعداد محدودی دارند و تعداد متقاضیان شرکت در آزمون زیاد است، برخی موسسات مجازند تحت نظارت موسسات اصلی و مادر، به برگزاری آزمون بپردازند که offsite نامیده می شوند.

اعتبار نتایج و مدارک ارائه شده توسط این مجموعه ها هیچ تفاوتی با مرکز مادر ندارد. هزینه آزمون آیلتس در این موسسات نیز از مبلغ اعلامی سازمان سنجش تبعیت می کند. بنابراین می تواند با بررسی خدمات موسسات، یکی از آن ها را بدون توجه به این که مرکز مادر است یا offsite انتخاب نمایید.

معرفی چند مرکز معتبر برگزاری آزمون

معرفی چند مرکز معتبر برگزاری آزمون

اگر به دنبال چند مرکز و موسسه معتبر برگزاری آزمون آیلتس هستید، چند موسسه را به شما معرفی می کنیم اما شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش با موسسات بیشتری آشنا شوید.

یکی از موسسات معتبر برگزاری این آزمون، موسسه فرهنگی ایرسافام می باشد:

این موسسه در بسیاری از شهر های بزرگ ایران از جمله تهران، اصفهان، مشهد ، تبریز و … به برگزاری آزمون آیلتس می پردازد. علاوه بر تعداد شهر های بیشتر تحت پوشش، این موسسه به این آزمون را با دفعات بیشتری برگزار می نماید.

این موسسه برگزار کننده انواع دوره های آموزش و آمادگی آزمون آیلتس نیز می باشد. همچنین آزمون های آزمایشی با هزینه کمتر از هزینه آزمون آیلتس در این موسسه برگزار می شود. این موسسه از برگزارکنندگان آزمون آیلتس به صورت کامپیوتری نیز می باشد.

در این نوع آزمون شما می توانید در روز و ساعت دلخواه خود در آزمون شرکت کرده و در یک روز آزمون شفاهی و کتبی بدهید. نتایج این آزمون ظرف مدت 5 تا 7 روز کاری نیز اعلام می شود. شما می توانید در آزمون های تعیین سطح این موسسه نیز شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این موسسه به آدرس https://irsafam.com/ مراجعه کنید.

آیلتس تهران نیز از دیگر موسسات مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران می باشد:

این موسسه نیز در چند شهر بزرگ از جمله تهران، کیش، شیراز و کرج به برگزاری آزمون آیلتس می پردازد. این موسسه نیز دوره های آموزشی آمادگی برای شرکت در آزمون را برگزار می نماید.

اگر تمایل دارید در دوره های آزمایشی آیلتس شرکت نمایید می توانید در آزمون های آزمایشی استاندارد این موسسه شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موسسه ، زمان آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال به سایت این موسسه به آدرس http://ieltstehran.com/ مراجعه نمایید.

موسسه آموزش عالی پروشات نوین نیز موسسه offsite  برگزاری آزمون آیلتس است:

که تحت نظارت مرکز آزمون آیلتس به برگزاری آزمون می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موسسه می توانید به سایت آن به آدرس http://www.proshotielts.com مراجعه نمایید.

هزینه آزمون آیلتس در سایت سازمان سنجش

هزینه آزمون آیلتس در سایت سازمان سنجش

در کنار مراکز معتبر اعلام شده در سایت سنجش، سازمان سنجش نیز آزمون آیلتس برگزار می نماید. به دلیل حجم بالای تقاضا، معمولا ظرفیت آزمون های این سازمان به سرعت تکمیل می شود.

اعتبار مدرک اعطایی سازمان سنجش تفاوتی با اعتبار مدرک اعتیایی سایر مراکز معتبر ندارد. هزینه آزمون آیلتس در سازمان سنجش همان مبلغ اعلامی است و تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سایت این سازمان مراجعه نمایید.

هزینه آزمون آیلتس در ایران و کشور های همسایه

برخی از شرکت کنندگان ترجیح می دهند برای شرکت در آزمون آیلتس به کشور های همسایه مسافرت نمایند. در این حالت گزینه های بیشتری برای انتخاب زمان مناسب آزمون دارید. از میان کشور های همسایه هزینه آزمون آیلتس در کشور ترکیه و گرجستان در مقایسه با سایر کشور ها کمتر است.

البته به دلیل هزینه کمتر سفر به کشور آذربایجان، بسیاری این کشور را نیز برای شرکت در آزمون آیلتس انتخاب می کنند. هزینه آزمون آیلتس در کشور ترکیه 900 لیر و در حدود 2 میلیون و ششصد هزار تومان برای آزمون کاغذی است. هزینه آزمون آیلتس به صورت کامپیوتری در حدود پانصد هزار تومان یا 200 لیر بیشتر است.

در صورتی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را در این کشور دارید باید هزینه رفت و آمد به ترکیه و حتی اقامت را نیز به این مبلغ اضافه نمایید. آزمون آیلتس در شهر آدانا، آنکارا، آنتالیا، ازمیر و استانبول برگزار می شود. در مقایسه با گرجستان و آذربایجان هزینه سفر به ترکیه تا حدودی بیشتر است.

بر حسب مقصد، سفر زمینی یا هوایی، هتل محل اقامت، هزینه سفر شما متفاوت خواهد بود. هزینه آزمون آیلتس در کشور گرجستان نیز در حدود 160 دلار است و به دلیل مرز زمینی این کشور با ایران بسیاری برای کاهش هزینه ها این کشور را برای شرکت در آزمون آیلتس انتخاب می کنند.

هزینه آزمون آیلتس در کشور آذربایجان نیز در حدود 335 منات و کمی کمتر از سه میلیون تومان است. بسیاری به دلیل هزینه کمتر سفر به این کشور، آذربایجان را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند.

روند افزایش هزینه آزمون آیلتس در چند سال گذشته

روند افزایش هزینه آزمون آیلتس در چند سال گذشته

هزینه آزمون آیلتس توسط سازمان سنجش به دلار آمریکا و به نرخ آزاد تعیین می شود. بنابراین هزینه آزمون آیلتس متاثر از نرخ ارز می باشد. در مرداد ماه سال 97 به صورت ناگهانی هزینه آزمون آیلتس به مبلغ 2 میلیون تومان افزایش یافت که دلیل آن افزایش ناگهانی نرخ ارز می باشد.

در سال 99 نیز، این نرخ به دلیل نوسانات دلار در حدود 225 هزار تومان افزایش یافته است. در کل هزینه ثبت نامی از طرف سازمان سنجش، علی الحساب می باشد و در صورت افزایش قیمت، ما به التفاوت آن از شرکت کننده درخواست می شود. در صورت کاهش نرخ ارز نیز، موسسه برگزار کننده ما به التفاوت آن را به شرکت کننده عودت می نماید.

جمع بندی

هزینه آزمون آیلتس توسط سازمان سنجش و به دلار اعلام می شود. تمامی مراکز مجاز برگزاری آیلتس مکلف هستند با مبلغ اعلام شده سازمان سنجش نسبت به برگزاری آزمون اقدام نمایند. سایر هزینه ها از جمله برگزاری آزمون های آزمایشی، تعیین سطح، دوره های آمادگی قبل از آزمون می تواند در موسسات مختلف متفاوت باشد.

بسیاری برای شرکت در آزمون آیلتس به کشور های همسایه مراجعه می نمایند. هزینه آزمون آیلتس در کشور ترکیه 900 لیر  و گرجستان در حدود 160 دلار است که در مقایسه با سایر کشور های همسایه کمتر است. هزینه آزمون آیلتس در کشور آذربایجان نیز 335 منات است. البته برای محاسبه هزینه ها، باید هزینه رفت و آمد و اقامت را نیز به اعداد گفته شده اضافه نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتبــاط
با مـا
شما
نام
شما
ایمیل
شما
شماره تماس
شما
پیغام
ارســال پیـغــام