Vocabulary در آیلتس ؛ بررسی سوالات واژگان و نحوه ی تمرین واژگان آیلتس

جالب است بدانید که مهم ترین بخش از زبان انگلیسی که واژگان می باشد، بخشی جداگانه برای خود در آزمون آیلتس ندارد اما در تمامی قسمت های آزمون دارای تاثیر مستقیم و مشهود می باشد.
یعنی نمره ای اختصاصی در هر قسمت از آن برای واژگان در نظر گرفته شده است. در ادامه به بررسی نحوه ی تاثیر Vocabulary در قسمت های مختلف آزمون آیلتس پرداخته و سوالات مطرح شده ی آن را بیان می بکنیم.

Vocabulary در آزمون آیلتس

Vocabulary در آزمون آیلتس

وقتی صحبت از دانش واژگان در زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری می شود، تنها به خاطر سپردن معانی لغات مطرح نیست. بلکه واژگان تشکیل شده است از، معانی واژه ها، به همراه تلفظ صحیح آن ها در کنار رعایت کردن دستور زبان انگلیسی.

تاثیری که Vocabulary در آزمون آیلتس دارد نیز شامل همه ی بخش های گفته شده می شود و شما در صورت رعایت نکردن تلفظ صحیح واژگان و استفاده نکردن به جای آن ها، بخشی از نمره ی خود را از دست خواهید داد.

تاثیر Vocabulary در قسمت های مختلف آزمون آیلتس

در سنجش مهارت های Speaking و Writing در آزمون آیلتس، به طور مستقیم واژگان تاثیر داشته و نمره ای به آن اختصاص دارد. به طوری که در این مهارت ها بخش Vocabulary در آزمون آیلتس دارای 9 نمره می باشد و بر مبنای آن نمره دهی می شود.

در مهارت های Reading و Writing تاثیر واژگان به طور مستقیم نیست اما در صورت استفاده نکردن درست از آن ها نمره ی شما کسر خواهد شد. فاکتور نمره دهی واژگان در آیلتس LR می باشد و بر اساس Lexical Resource در نظر گرفته شده است.

نحوه ی تمرین واژگان برای شرکت در آزمون آیلتس

نحوه ی تمرین واژگان برای شرکت در آزمون آیلتس

در این قسمت چند شیوه را بیان می کنیم تا بوسیله ی آن ها Vocabulary در آزمون آیلتس را تمرین کرده و نمره ی بهتری بگیرید. نکات بیشتر در زمینه ی تقویت واژگان در آیلتس نیز در مقاله ی تقویت Vocabulary در آیلتس بیان شده است.

در یادگیری واژگان، لغات آیلتس را اولویت قرار دهید

لغاتی که مربوط به آزمون آیلتس هستند، در واقع پر تکرار ترین لغات در این آزمون محسوب می شود. قبل از اینکه بخواهید به سراغ هر کار دیگری جهت تمرین مهارت های مختلف آزمون آیلتس بروید، بهتر است لغات آزمون آیلتس را مطالعه کرده و به خاطر بسپارید.

مزیتی که این کار دارد، باعث می شود تا وقتی که به سراغ مطالعه ی سایر قسمت های آزمون می روید، لغات مهم را بتوانید تشخیص دهید و بر روی آن ها تمرکز بیشتری داشته باشید. لغات آیلتس در بسیاری از سایت های اینترنتی موجود هستند و در صورتی که می خواهید از روی کتاب مطالعه کنید می توانید مجموعه ی آن ها را تهیه کنید.

مرور واژگان در آیلتس را فراموش نکنید

به همان اندازه که یادگیری و به حافظه سپردن واژگان می تواند مهم باشد، مرور آن ها نیز مهم است. چرا که در صورتی که برای یادگیری واژگان مرور انجام ندهید، تمام یادگیری های شما به هدر خواهد رفت. برای این کار بهتر است بازه ی زمانی معینی تعیین کنید.

یعنی ابتدا لغات را به حافظه بسپارید، سپس پس از یک هفته دوباره آن ها را مطالعه کنید و پس از یک ماه بار دیگر به همان لغات برگردید. در این صورت تمامی لغاتی که حفظ کرده اید، از حافظه ی کوتاه مدت، به حافظه ی میان مدت شما انتقال پیدا خواهند کرد.

نحوه ی انتقال واژگان به حافظه ی بلند مدت

روش های زیادی برای انتقال واژگان به حافظه ی بلند مدت وجود دارد که آن ها را در قسمت تقویت Vocabulary در آیلتس برایتان بیان خواهیم کرد اما در این قسمت می خواهیم روشی متفاوت و البته هیجان انگیز را برای شما بیان کنیم. در این روش شما هم تفریح خواهید کرد و هم زبان یاد خواهید گرفت.

از بازی های انگلیسی زبان کمک بگیرید:

بازی هایی به زبان انگلیسی وجود دارند، که در آن ها صحبت و مکالمه ی زیادی صورت می گیرد. شما علاوه بر این که در این بین بازی کرده و تفریح می کنید، واژگان را به حافظه ی بلند مدت خود خواهید سپرد.

علت اینکه از این طریق سریع تر به حافظه ی بلند مدت میرود، وجود ذهن ناخودآگاه فعال در این روش است. یادگیری همراه با تفریح بهترین روش یادگیری Vocabulary در آزمون آیلتس می باشد.

تمرین Vocabulary در آیلتس با نوشتن مقاله ی انگلیسی

یکی دیگر از راه هایی که به وسیله ی آ می توانید مهارت Vocabulary در آزمون آیلتس را تمرین کنید، نوشتن است. شما می توانید با نوشتن، هم واژگان آیلتس را تمرین کنید و هم به تقویت مهارت writing خود در آزمون آیلتس بپردازید.

در واقع این تمرین یک تیر و دو نشان محسوب می شود. در حین نوشتن سعی کنید از لغات پر تکرار در آزمون آیلتس استفاده کنید.

استفاده از این لغات باعث می شود به طرز کاربرد آن ها عادت کرده و در روز آزمون نیز ناخودآگاه آن ها را بیان کنید. در حین نوشتن نوشته های خود را به صورت روان خوانده و آن را پس از اتمام به یک شخص متخصص در این زمینه نشان دهید.
اشکلات خود را رفع کنید و پس از آن به سراغ نوشتن مقاله ی جدید بروید.

پس از مدتی متوجه می شوید که این تمرین شما را در دو قسمت مهم واژگان و رایتینگ آیلتس رو به جلو برده و موفق کرده است.

انگلیسی صحبت کنید

بهترین روش برای تمرین تلفظ Vocabulary  در آزمون آیلتس صحبت به زبان انگلیسی است. هر بار که هر لغتی را حفظ میکنید سعی کنید در مکالمات روزانه ی خود با دوستانتان از آن لغات استفاده کرده و بیان کنید. سعی کنید تلفط را به درستی استعمال کنید. در غیر این صورت در روز آزمون با مشکل جدی در این بخش مواجه خواهید شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتبــاط
با مـا
شما
نام
شما
ایمیل
شما
شماره تماس
شما
پیغام
ارســال پیـغــام