مهارت Writing در آیلتس ؛ بیان روش های پاسخ دهی به سوالات و تقویت رایتینگ

از آن جایی که سوالات رایتینگ در آزمون آیبتس نسبت به بقیه ی سوالات ویژگی متفاوت تری دارد، پاسخ به آن ها نیز نیازمند رعایت الگوهای استاندارد و در چارچوب تعیین شده می باشد.
به داوطلبانی که می خواهند مهارت خود را برای پاسخ دادن به سوالات Writing در آزمون آیلتس بالا ببرند، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

مهارت تمرکز در حین نوشتن برای تقویت Writing در آیلتس

مهارت تمرکز در حین نوشتن برای تقویت Writing در آیلتس

در بسیاری از بخش های آزمون آیلتس، تمرکز کردن ممکن است وقت گیر بوده و نیاز به دقت در حین سوالات نداشته باشید. برای مثال در مسائل مربوط به ریدینگ، تمرکز در خواندن زمانی که بیش از حد باشد فرصت شما را می گیرد و به همین دلیل در بسیاری از بخش ها توصیه به خواندن سریع و رد شدن از پاراگراف مربوطه شده است.

برای تقویت مهارت Writing در آزمون آیلتس لازم است تا دقت و تمرکز خود را در پاسخ دهی خود به سوالات بیشتر کنید. تمرکز هم برای پاسخ دادن و هم برای خواندن روی سوال لازم است. یعنی در حین خواندن سوال تمرکز کنید تا اصل موضوع خواسته شده ی سوال را بفهمید.

و برای پاسخ دادن نیز دقت داشته باشید تا جواب را ازچیزی که سوال از شما خواسته منحرف نکنید.

مختصر و مفید نوشتن را تمرین کنید

مختصر و مفید نوشتن را تمرین کنید

برای اینکه بتوانید در پاسخ دادن به سوالات رایتینگ در آیلتس سریع تر عمل کنید،  در طول روز نوشتن را تمرین کنید. برای مثال این کار را می توانید با نوشتن یادداشت های روزانه ی خود به انگلیسی شروع کنید. می توانید در پیام هایی که با دوستان هم دوره ای خود رد و بدل می کنید به انگلیسی بنویسید.

در واقع با تبدیل کردن نوشته های روزای خود چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی به زبان انگلیسی، می توان به تقویت مهارت Writing در آزمون آیلتس سرعت بخشید.

ارتباط معنایی را بین جملات حفظ کنید:

ممکن است درحین اینکه سعی می کنید پاسخ خود را به صورت خلاصه و مختصر بنویسید، ارتباط معنایی جملات شما با یکدیگر از بین برود. همیشه سعی کنید هماهنگی بین جملات شما، تحت تاثیر کوتاه نویسی هایتان قرار نگیرد.

برای این کار، هنگامی که یک موضوعی را می نویسید، باید طوری باشدکه شخص خواننده تمام مطلب های مهم متن را از نوشته های جدید شما بتواند دریافت کند.

برای حفظ ارتباط جملات با یکدیگر علاوه بر حفظ ارتباط مفهومی از کلمات نیز باید به درستی استفاده شود. برای مثال سعی کنید در حین نوشتن به جای استفاده از کلماتی مانند and از کلماتی هم معنی آن مانند in addition و یا moreover استفاده کنید.

خلاصه نویسی مهم ترین قدم تقویت مهارت Writing در آیلتس

اولین و مهم ترین قدمی که می توانید برای تقویت مهارت Writing خود در آزمون آیلتس بردارید این است که خلاصه نویسی را تمرین کنید.

متنی را از مجلات معتبر که غلط املایی یا نگارشی در آن وجود نداشته باشد انتخاب کنید. آن را مطالعه کرده و سعی کنید در طول جملات کوتاهی، آن چه را که از متن فهمیده اید یادداشت کنید. این روش علاوه بر تقویت مهارت رایتینگ، می تواند مهارت ریدینگ شما را نیز بهبود ببخشد.

تقویت مهارت Writing در آیلتس از طریق ریدینگ

شاید جالب باشند بدانید ریدینگ، خود یکی از راه های تقویت مهارت رایتینگ در آیلتس می تواند باشد. با مطالعه ی مقالات کوتاه، می توانید در مورد نحوه ی نوشتن درست ایده های جالب تری به دست آورید. تمام نویسنده های ماهر نیز نوشتن را از خواندن آموخته اند.دبنابراین بخوانید تا بتوانید بهتر بنویسید.

ترجمه نکنید

مسئله ی بسیار مهمی که در نوشتن به انگلیسی وجود دارد این است که در حین نوشتن ترجمه نکنید. بسیاری از داوطلبان که هنوز در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی هستند، در ذهن خود فارسی گفته و سپس به انگلیسی تبدیل می کنند.

بهترین راه برای انجام ندادن این اشتباه جهت تقویت مهارت Writing در آزمون آیلتس این است که به انگلیسی فکر کنید. شاید در ابتدا برایتان سخت باشد اما به مرور عادت خواهید کرد. این کار می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر سرعت نوشتن شما نیز داشته باشد.

یک تصحیح کننده ی ماهر داشته باشید

برای اینکه بتوانید میزان مهارت خود را در Writing جهت بهبود دادن آن در آزمون آیلتس بسنجید، یک شخصی را حتما باید داشته باشید تا نوشته های شما را بررسی کند.

برای مثال هفته ای یک بار نوشته هایتان را به یک استاد ماهر جهت تصحیح نشان دهید. بدون تصحیح نوشته ها، تلاش شما برای بهبود مهارت رایتینگ، بی نتیجه خواهد بود.

می توانید از نرم افزار های تصحیح متون نیز استفاده کنید

اگر چنانچه به شخصی ماهر و مسلط به زبان انگلیسی دسترسی نداشته باشید، می توانید از طریق نرم افزار هایی که وجود دارد، از درستی نوشته های خود اطمینان حاصل کنید.

مدیریت زمان با رسم نمودار

برای اینکه بتوانید مهارت مدیریت زمان در پاسخ به سوالات Writing در آیلتس داشته باشید، باید در حین خواندن متون، روی کاغذ یا در ذهن خود یک طرح کلی رسم کنید. برای تمرین این موضوع، با شروع کشیدن یک دیاگرام عمل کنید.

در بالای دیاگرام موضوع اصلی را نوشته و آن را مانند ریشه ی یک درخت در ادامه چند شاخه کنید. این کار باعث میشود برای پاسخ به سوالات، دوباره جهت خواندن متن به عقب برنگردید.

مهارت مرور کلی پس از پایان Writing در آیلتس

ممکن است مرور مطالب نوشته شده برای شما کمی زمان گیر باشد. اما این کار باعث می شود هم غلط های املایی و هم نگارشی خود را تصحیح کنید. چرا که ممکن است با یک اشتباه کوچک، درستی بخشی از نوشته های شما زیر سوال برود.

کلام آخر

در پایان برای جمع بندی تقویت مهارت شما در بخش Writing در آزمون آیلتس چند نکته را بیان می کنیم:

  • از کوتاه گویی بیش از حد در پاسخ دادن بپرهیزید
  • از طولانی نوشتن نیز پرهیز کنید چرا که هیچ نمره ی اضافی برایتان نخواهد داشت
  • از افراد متخصص (ترجیحا بومی) برای چک کردن نوشته هایتان کمک بگیرید
  • با رسم یک گراف به صورت ریشه ی درخت، خوانده های خود را جهت پاسخ دادن جمع بندی کنید
  • تمرین روزانه برای افزایش مهارت رایتینگ در آیلتس را فراموش نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتبــاط
با مـا
شما
نام
شما
ایمیل
شما
شماره تماس
شما
پیغام
ارســال پیـغــام