سوالات Grammar در آیلتس ؛ بررسی نحوه ی طراحی سوالات گرامر در آزمون آیلتس

در ادامه ی بررسی بخش های مختلف آزمون آیلتس، به بررسی بخش گرامر این آزمون می رسیم. گرامر یکی از بخش های پیچیده و البته متفاوت در این آزمون می باشد و سوالات مربوط به آن نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی سوالات Grammar در آزمون آیلتس پرداخته و نحوه ی طراحی آن ها را برایتان بیان می کنیم.

سوالات Grammar در آزمون آیلتس

سوالات Grammar در آزمون آیلتس

قبل از اینکه به توضیح درباره سوالات Grammar در آزمون آیلتس بپردازیم، باید بگوییم که تنها راه یادگیری گرامر، استفاده از تمام تکنیک های آموزش زبان به جز گرامر است. شاید این حرف برایتان عجیب باشد اما اگر چنانچه بخواهید روی جای فعل و فاعل تمرکز کنید، موضوع اصلی و مفهوم صحبت از دست شما خارج خواهد شد.

برای اینکه بتوانید گرامر را یاد بگیرید باید تمام مهارت های انگلیسی خود شامل رایتینگ، لیسنینگ، ریدینگ و اسپیکینگ را تقویت کنید. در این صورت خود به خود گرامر نیز مفهوم روشنی برای شما خواهد داشت.

توجه:
در آزمون آیلتس بخش جداگانه ای به عنوان سوالات گرامر وجود ندارد. اما در صورتی که از لحاظ گرامری به سوالات سایر بخش ها پاسخ اشتباه داده باشید، نمره ی شما از آن بخش کم خواهد شد.

مثال هایی از سوالات Grammar در آیلتس

مثال هایی از سوالات Grammar در آیلتس

بخش هایی از سوالات گرامر که در داخل سایر قسمت های آزمون آیلتس مانند رایتینگ و لیسنینگ مطرح می شود شامل مواردی است که در ادامه بیان شده است.

 • تکمیل جای خالی از طریق گرامر:
  در بخش مهارت لیسنینگ آزمون آیلتس، قسمت هایی را به عنوان جای خالی می دهند. سوالات Grammar در آیلتس در این بخش ها به این صورت مطرح می شود که شما در صورتی که گرامر را مسط نباشید نمی توانید پاسخ درست را در جای خالی قرار دهید.
 • دقت در حین اسپیکینگ:
  هنگام صحبت کردن و توضیح در مورد چیزی نیز گرامر بسیار اهمیت دارد. این را می توانید در تصحیح سوالات این بخش توسط تصحیح کنندگان متوجه شوید.
  بسیاری از داوطلبان با اینکه مفهوم را درست رسانده اند اما به علت استفاده ی نامناسب جای فعل و فاعل ها، نمره ی آن قسمت را از دست داده اند.
 • گرامر در سوالات چند گزینه ای:
  ممکن است در بخشی مانند ریدینگ، به شما مطلبی داده شده باشد. سپس بر اساس آن موضوع سوالاتی پرسیده شده و در گزینه ها قرار داده باشند.
  این گزینه ها در بسیاری موارد زمان هایشان با هم متفاوت است و شما باید از طریق گرامر زمان درست را تشخیص دهید.
 • سوالات Grammar در بخش رایتینگ آیلتس:
  در حین نوشتن نیز توجه کردن به گرامر اهمیت ویژه ای پیدا می کند. برای مثال سوال یا جمله ای از شما می خواهند و استفاده از فعل و فاعل و صفت در آن ها و در جایگاه درست آن، تماما دقت در گرامر را می طلبد.

تاثیر نمره ی سوالات Grammar در بخش های مختلف آزمون آیلتس

همانطور که گفته شد، سوالات Grammar در آزمون آیلتس به طور یک بخش جداگانه مطرح نمی شود اما تاصیری که در بخش های مختلف دارد به شکل زیر است.

 • بخش Speaking در آیلتس
  در قسمت اسپیکینگ 25 درصد از نمره ی داوطلب متاثر از گرامر است. به این شکل که در صورتیکه داوطلب به سوالات اسپیکینگ از لحاظ گرامری پاسخ درست ندهد و باقی قسمت های پاسخ درست باشد، فقط می تواند 75 درصد کل نمره ی بخش مورد نظر را کسب کند.
  توجه کنید که گرامر درست در Speaking به کلام شما عمق خواهد بخشید.
 • بخش Writing در آیلتس
  تاثیر سوالات Grammar در بخش رایتینگ در آزمون آیلتس نیز 25 درصد است و البته همانطور که میدانید، ایرادات گرماری شما در رایتینگ بیشتر به چشم خواهد خود.
 • بخش های Listening و Reading
  تاثیر گرامر در این قسمت ها مانند دو بخش قبلی به طور مستقیم نیست. اما برای گرفتن نمره ی بالا در این قسمت ها نیز تسلط به گرامر ضروری می باشد.

استفاده از صفات برتر در سوالات Grammar در آیلتس

استفاده از صفاتی که توصیف برتری چیزی را داشته باشد می تواند تاثیر زیادی در گفتار شما داشته باشد. شناخت این صفات و جایگاه استفاده از آن ها به سوالات Grammar در آیلتس مربوط می شود.
در ادامه به بیان برخی صفات مورد نظر می پردازیم:

 • صفات خوب، خوب تر و خوب ترین
  Good, Better, the best
 • صفات بد، بدتر و بدترین
  bad, worse, the worst
 • صفت های دور، دورتر و دورترین
  far, farther, the farthest
 • صفات کم، کمتر و کمترین
  little, less, least

نحوه ی تمرین برای  گرامر آیلتس

تمرین برای کسب نمره ی عالی در سوالات Grammar آیلتس که در داخل بخش های مختلف آزمون مطرح می شود باید به گونه ای نباشد که شما شروع به خواندن کتاب های گرامز زبان انگلیسی کرده و تک تک آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

چرا که این کار نه تنها کمکی به بهبود گرامر شما نمی کند بلکه زمان شما را نیز خواهد گرفت و در آخر نسبت به زمانی که گذاشته اید، نتیجه ی مطلوبی کسب نخواهید کرد.

برای اینکه بتوانید در گرامر به درستی عمل کنید، سعی کنید از همان ابتدا شروع به تمرین قسمت های دیگر آیلتس کنید.
فقط در این حالت است که نقات ضعف و قوت شما در گرامر رو شده و شما متوجه آن ها خواهید شد.

پس از اینکه اشکالات خود را در گرامر پیدا کردید، حالا می توانید برای رفع آن ها، به کتب مرجع گرامر مراجعه کنید. تنها در این حالت است که مطالعه ی این کتاب ها، فرصت شما را نگرفته و به دانش شما خواهد افزود.

اهمیت گرامر در آیلتس

گرامر بخش مخفی آزمون آیلتس است که می توان گفت بیشتر از سایر قسمت ها از اهمیت برخوردار است. کسی که به گرامر تسلط نداشته باشد قطعا توان قبول شدن در آزمون آیلتس را نخواهد داشت.

بنابراین هر لحظه و برای تمرین هر کدام از بخش های آزمون آیلتس به نکات گرامری آن دقت کرده و آن را تقویت کنید. در این صورت است که می توانید تمام قسمت های آزمون آیلتس را به درستی پاسخ دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتبــاط
با مـا
شما
نام
شما
ایمیل
شما
شماره تماس
شما
پیغام
ارســال پیـغــام