تقویت Grammar در آیلتس ؛ بررسی چند نکته ی مهم در گرامر آزمون آیلتس

همانطور که می دانید، بخش گرامر در آزمون آیلتس دارای سوالات اختصاصی جداگانه نمی باشد اما تاثیر آن در سایر قسمت های آزمون، به طور مستقیم و غیر مستقیم مشهود است.

در ادامه به بیان نکاتی در رابطه با ضرورت توجه به نکات گرامری در آزمون آیلتس می پردازیم که با در نظر گرفتن آنها میتوانید به طور مشهود  به تقویت سطح Grammar خود در آزمون آیلتس بپردازید.

چند نکته مهم برای تقویت Grammar در آیلتس

چند نکته مهم برای تقویت مهارت Grammar در آیلتس

در ادامه برای اینکه بتوانید با به کارگیری ساختارهای مناسب گرامری در قسمت های مختلف آزمون نمره بهتری کسب کنید , چند نکته را به شما یادآوری می کنیم.

نکتۀ 1: کاربرد کلمۀ تعریف “The”

جایگاه استفاده از The جهت تقویت Grammar در آیلتس

کلمۀ تعریف The یکی از پرکاربردترین و رایجترین کمات در زبان انگلیسی است. اینکه کجا و چه زمانی از کلمۀ تعریف The استفاده کنیم از اهمیت زیادی در ساختارهای درست انگلیسی برخوردار است. از کلمۀ تعریف The در موراد متعددی استفاده می شود که به چند مورد آن اشاره می کنیم:

  1. هنگامی که شخص یا چیز خاصی را معرفی می کنیم:

برای مثال: We are going to the Eiffel tower

      2. قبل از صفت عالی (برترین) و اعداد ترتیبی

برای مثال: It’s the most important thing that I know

      3. همراه با نام دهه ها

برای مثال:    .He was born in the fifteenth 

2. استفاده از er و est برای ساختن صفات مقایسه ای

صفات مقایسه ای شامل صفات تفضیلی و عالی هستند.

در انگلیسی وقتی می خواهیم دو یا چند چیز یا شخص را با هم مقایسه کنیم , با اضافه کردن پسوند er به انتهای کلمات تک هجایی و با آوردن more قبل از کلمات دو یا چند هجایی صفات تفضیلی Comparative adjectives می سازیم. به مثال های زیر دقت کنید:

کلمات تک هجایی:         old→older          big →bigger 

کلمات چند هجایی:         expensive→more expensive          beautiful →more beautiful 

از طرفی برای ساختن صفات عالی Superlative adjectives به کلمات تک هجایی پسوند est اضافه می کنیم و قبل از کلمات دو یا چند هجایی کلمۀ most  را می آوریم. باید توجه داشت که قبل از هر صفت عالی حرف تعریف the را می آوریم. مثال:

کلمات تک هجایی:           tall→the tallest            fat →the fattest 

کلمات چند هجایی:          dangerous → the most dangerous                  interesting → the most interesting 

در عین حال صفاتی وجود دارند که از قاعدۀ کلی صفات عالی و تفضیلی پیروی نمی کنند و به آن ها صفات مقایسه ای بی قاعده می گوییم. مانند:

bad worse the worst

goodbetterthe best

مقایسه نکردن با دستور زبان فارسی

مقایسه کردن گرامر در زبان انگلیسی را باید با دستور زبان فارسی کنار بگذارید. معمولا زمانیکه داوطلبان در بیان جایگاه فعل و فاعل دچار مشکل می شوند راه حل آن را در زبان فارسی جستجو می کنند. در حالی که جایگاه فعل و فاعل در انگلیسی کاملا برعکس زبان فارسی است.

خوب این دلیل نمی شود فکر کنید استفاده ی برعکس دستور زبان فارسی در انگلیسی برای شما می تواند راه حل مناسبی باشد.
چرا که در بسیاری موارد این مورد هم صادق نیست.

بنابراین برای تقویت Grammar در آزمون آیلتس باید همه چیز را به انگلیسی و در همان دستور زبان آموزش ببینید. چون اگر بخواهید قانونی را از زبان دیگر وارد انگلیسی کنید، برخی استثنائات این زبان، قانون شما را بر هم خواهد زد. چرا که برخی هم قوانین زبان عربی را مشابه سازی می کنند که این کار هم اصلا درست نیست.

تقویت Grammar در آیلتس بدون استفاده از فرمول ها

بسیاری از داوطلبان زمانی که به سراغ مطالعه ی منابع کمک آموزشی جهت تقویت Grammar خود در آزمون آیلتس می روند، با فرمول های گرامری مواجه شده و از یادگیری گرامر می ترسند و یا آن را بسیار سخت تصور می کنند. این یک تصور نادرست است و با به کارگیری استراتژی های مناسب می توان به سهولت این چالش را برطرف کرد.

برای یادگیری موثر گرامر, بهتر است از حفظ کردن فرمول ها و قواعد به تنهایی پرهیز کنیم . استفاده از فرمول ها و حفظ کردن آن ها نه تنها نمی تواند در جلسه ی آزمون به کمک شما بیاید، بلکه شما را سردرگم تر خواهد کرد. در عوض, بهتر است که قواعد ونکات دستوری را در بستر متنی و شنیداری دریافت کرده و با بررسی دقیق این ساختارها,خروجی مناسبتر و موثرتری در هنگام صحبت کردن و نوشتن ارائه نماییم.

همراه داشتن کتاب جامع گرامر

داشتن یک کتاب گرامر جامع جهت تقویت Grammar در آزمون آیلتس بسیار موثر است. اما موضوع مهمی که وجود دارد، نحوه ی استفاده از این کتاب است. قطعا ما به شما توصیه نمی کنیم از اول تا آخر کتاب را باز کرده و شروع به خواندن کنید. داشتن این کتاب صرفا برای رفع اشکال و بهبود گرامر شما می باشد.

زمانی که در موضوعی به مشکل برخورد کردید و یا احساس کردید که روش های بهتری می تواند برای بیان جملات مورد نظر وجود داشته باشد می توانید به بخش مورد نظر در کتاب مرجع مراجعه کنید. پس بدون داشتن هدفی برای جستجو کتاب مرجع گرامر را مطالعه نکنید. در غیر این صورت زمان شما به کلی هدر خواهد شد.

در استفاده از فعل و فاعل، به تعداد و جنسیت توجه کنید

داوطلبان برای جمله بندی در تمامی آن ها از فعل و فاعل هایی استفاده می کنند. برای اینکه در این بین دچار خطا و اشتباه نشوید، علاوه بر اینکه باید جایگاه درست فعل و فاعل را بشناسید، باید به تناسب جنس و تعداد فعل و فاعل دقت کنید. فاعل اگر شخص باشد می دانید که فعل حتما باید با توجه به تعداد فاعل تغییر پیدا کنید.

اما برای یک اجتماع، باید از افعال مفرد استفاده کرد.
برای مثال: Family is so happy now

تقویت Grammar در آیلتس با استفاده درست زمانی از افعال

تقویت Grammar در آیلتس با استفاده درست زمانی از افعال

دو نکته که در این جا وجود دارد اول تشخیص زمان درست افعال و دوم استفاده ی آن ها در جایگاه درست است. زمان افعال و یادگیری آن ها بسیار موثر است. در هر زبانی در صورتی که نتوانید زمان را به درستی استفاده کنید، جملات شما مسخره و بی معنی خواهد شد.

پس برای مثال جهت نشان دادن استمرار در کارهایتان باید از افعال به صورت استمراری استفاده کنید.

  • من دارم به رستوران می رم (در حال رفتن به رستوران هستم) I am going to the restaurant
  • من داشتم روزنامه می خوندن (در حال خوندن روزنامه بودم) I was reading the newspaper

در این گونه جملات می خواهید استمرار را نشان دهید و این که در حین انجام کاری اتقاف دیگری برایتان پیش آمده است. تمام افعال را دقیق و با بررسی مثال ها تمرین کنید و به این روش تقویت Grammar در آزمون آیلتس را انجام دهید.

کلام آخر

گرامر در زبان انگلیسی بسیار گسترده و یادگیری آن برای بسیاری از داوطلبان سخت و دشوار به نظر می رسد. برای اینکه بتوانید از پس گرامر در زبان انگلیسی بربیاید باید در داخل سایر قسمت ها، آن را یاد گرفته و با اشتیاق قسمت ها سخت آن را تمرین و تکرار کنید. در این صورت می توانید به هدف تقویت مهارت Grammar خود در آزمون آیلتس برسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتبــاط
با مـا
شما
نام
شما
ایمیل
شما
شماره تماس
شما
پیغام
ارســال پیـغــام